קול הלשון שיעורי תורה ברשת *6761 | 03-6171111
יום שישי ג' אדר תש"פ | 28 פברואר 2020
חיפוש קולי
 • הרב מיכל זילבר

  הרב זילבר נולד בט' בתשרי 7 באוקטבר 1943 ה'תש''ד הוא ראש ישיבת זוועיהל בירושלים מחסידי סלונים. בנוסף הוא מגיד שיעור בולט, שיעוריו על דף היומי בתלמוד בבלי מוקלטים במסגרת קול הדף וזוכים לאלפי האזנות. בעבר היה ראש ישיבת איתרי.

  נולד בטבריה להוריו רבי לייבל ומרת יהודית איטה, מחסידי סלונים, ונקרא על שם סבו רבי יחיאל מיכל פרומקין. שורשי המשפחה בטבריה עוד מעליית הפמליה של רבי מנחם מנדל מוויטבסק. מצד אמו הוא צאצא של רבי שלמה זלמן וילנר הכהן, תלמידו הגדול של רמ"מ מויטעבסק. רבי מיכל הושפע גם מסבו הרב עזריאל חיים זילבר שנחשב כ"מתמיד".

  בצעירותו למד בישיבת בית אברהם סלונים אצל הנתיבות שלום ובישיבת סלבודקה בה למד מרבי יחזקאל אברמסקי. לאחר נישואיו עבר להתגורר בירושלים. שימש ראש ישיבה בישיבת איתרי ובישיבת פרשבורד. כיום משמש ראש ישיבת זוועהיל וכן נשיא ישיבת תפארת ישראל, שבראשה עומד חתנו הרב ישראל מאיר דרוק, ומוסר בה שיעורים ושיחות שבועיות. הוא מקיים סדרי לימוד יומיים בתחומים תורניים רבים, ועורך '' סיום הש''ס'' מדי שנה. הרב זילבר עוסק גם בחכמת הקבלה, ובשנים עברו למד בישיבת המקובלים שער השמים לצד רבי משה לוריא והרב שמואל אוירבך זצ''ל. 

  אחר שאחד מבניו נולד עם פיגור שכלי, החליט לגדלו בביתו ולא לשולחו למעון לחוסים או לאימוץ על אף שכך היה מקובל על פי רוב באותם שנים גם בקרב הקהילה החרדית. כך גם עודד משפחות נוספות לנקוט בצעד דומה ולראות בגידול "הילד המיוחד" כמתנה מאת ה'. בהמשך פתח בירושלים מוסד לילדים חרדים בעלי לקויות למידה בשם לימוד ה', ועודד וסייע בפתיחת מוסדות נוספים לילדים לקויי למידה ובעלי פיגור שכלי.

  בתחילת שנות ה-80 החל להקליט את שיעוריו על דף היומי בתלמוד בבלי, כאשר בתחילה הקליט שיעורים בשפת היידיש במסגרת יוזמת Dial-a-Daf בארצות הברית, לאחר מכן עם פתיחת קול הדף החל בהקלטת השיעורים גם בעברית, שיעוריו מאופיינים בחיתוך דיבור ובבהירות, כל שיעור נמשך 60 דקות והוא כולל את פירוש הגמרא ותוספת מהמפרשים. בנוסף הוא מוסר מדי שבוע מספר שיעורים בפרשת שבוע, המופיעים בקול הלשוון.

  הצג עוד

  שיעורי הרב בטלפון

  0732951661

  ספרי הרב


  בים דרך הגדה של פסח  בים דרך הפטרות  בים דרך מאמרי עולם  בים דרך עניני שבת קודש  בים דרך קונטרסי המועדים  לב ים  בים דרך חומש בראשית  בים דרך


  שאל את הרב