לאתר החדש
קול הלשון שיעורי תורה ברשת *6761 | 03-6171111
יום חמישי י"ג תשרי תשפ"ד | 28 ספטמבר 2023
 • קול תודה - גברים

  ארגון קול תודה הוקם בשנת תשע''ב, על ידי יהודים שהרגישו צורך נפשי להודות לה' יתברך. לא יתכן וכל הזמן רק נבקש ונהיה מרוכזים בכל מה שאין לנו, עלינו לזכור להתבונן גם בדברים הטובים שמסביבנו ולהודות לה' יתברך עליהם.

  בתחילה הוקם הארגון אצל נשות ישראל שהצטרפו בשמחה עצומה ליוזמה הנפלאה, להקדיש כל יום לפחות דקה אחת להתבונן בחסדי ה' ולהודות עליהם במילים שלנו.

  ***

  עם הצטרפותן של מאות נשים לארגון ההודיה "קול תודה", הוחלט בארגון להקים קו טלפון של שיעורי התחזקות בנושא ההודיה, הארגון פנה לארגון הנפלא "קול הלשון" וקיבל בשמחה אפשרות להקים קו טלפון בתוך קול הלשון עם מספר מיוחד לארגון ההודיה.

  הקו נקרא קו "קול תודה" על שם הפסוק בתהלים (כו, ז) לַשְׁמִעַ בְּקוֹל תּוֹדָה וּלְסַפֵּר כָּל נִפְלְאוֹתֶיךָ.

  בכל יום רבנית אחרית מוסרת שיעור קצר בנושא ההודיה, וב''ה שיעורים אלו מחזקים מאוד את נשות ישראל העסוקות מאוד בעבודה בבית ומחוץ לבית, אך לכמה דקות ביום של טל תחיה על נפש עייפה מוצאות אלפי נשים זמן בכל יום, ומאז פיהן לא פוסק מלהודות ולהלל את בורא העולם על הקו הנפלא שהקים להם.

  קו הטלפון לנשים הוא: 03-6171180 בקו זה יש שיעורים יומיים בעברית, אנגלית, אידיש וצרפתית.

  בהמשך הוסיפו נדבך לקו, את המשך הפסוק "ולספר כל נפלאותיך", לספר את חסדי ה' בפני רבים ככתוב "בתוך רבים אהללנו". כך הוקם קו סיפורי ישועות בו מספרים נסים ונפלאות שארעו בעקבות ההודיה לה'.

  סיפורי הישועות היו לקרן אור נפלאה להרבה יהודים במצוקה, להאמין שוודאי הקב''ה יעזור לנו בכל מצב, הסיפורים נתנו כוח להודות גם במצבים של קושי, להאמין ולהמשיך לחייך גם שצרה ויגון אמצא.

  ***

  עם הזמן הוחלט להרחיב את פעילות ההודיה גם לעלון חודשי בשם "קול תודה" המחולק בבתי כנסיות ובתי מדרשות בכל רחבי הארץ, בדואר האלקטרוני, ולמנויים נשלח העלון לביתם. ב''ה זוכה העלון לאהדה רבה בקרב הציבור כולו.

  בעלון יש מאמר תורני הקשור להודיה ולחודש הבעל''ט, סיפורי צדיקים כיצד היו הם מודים לה' יתברך, סיפורי ישועות משלים ועוד ועוד.

  לקבלת העלון בדואר האלקטרוני יש לשלוח בקשה לכתובת אמייל ? kt6171190@gmail.com

  למנוי בדואר לעלונים בעברית יש להתקשר ל 055.6789852

  עלון קול תודה יוצא מידי חודש גם באנגלית בדואר אלקטרוני, ניתן לבקש בכתובת KolToda.Eng@gmail.com

  ***

  בראשית שנת תשע''ו הגיע ביקוש גם מצד הגברים להקמת קו טלפון בנושא ההודיה לה', וב''ה רבים רבים התחזקו מקו נפלא זה על חשיבות ההודיה לה', ראיית חסדי ה' הסובבים אותנו יום יום, מעלת סיפור חסדי ה', שמחת חיים ושמחה בעבודת ה'.

  הקו התרחב והתרחב וב''ה היום בכל יום יש רב אחר שמעביר חיזוק יומי בקו, כמו כן אספנו שיעורים רבים ונפלאים מרבנים חשובים רבים בנושא ההודיה,

  ***

  בשנת התשע"ז הורחבה פעילות קו ההודיה גם לאנגלית, ב''ה מצאנו רבנים שידם רב להם בנושא ההודיה והם הסכימו למסור שיעור חיזוק יומי, במדור התחזקות יומית. 

  הרב סימון שליט''א תלמידו של הרב הגאון ר' אביגדור מילר זצ''ל שזכה לתרגם חלק מספריו לעברית עם סגולה ועוד, וכן כתב את שיחותיו ב10 ספרים בעברית בשם אור עולם.

  הרב דניאל טרביס שליט''א שזכה להוציא לאור ספר מזמור לתודה, ספר חשוב על ההודיה לה' - אוסף נפלא מגדולי ישראל בנושא ההודיה. הרב מוסר שיעור יומי קצר (2-3 דקות) בנושא גם זו לטובה.

  הטלפון של קול קול תודה  הוא 03-6171190 לאנגלית יש להקיש 2

  ***

  ארגון קול תודה הוציא לאור פנקס הודיה - בפנקס זה רושם יהודי את חסדי ה' עמו, ומודה עליהם. הפנקס צבעוני עם פסוקים ומאמרים בנושא ההודיה, וכן מקורות לחשיבות הגדולה של רישום חסדי ה'. הפנקס כבר הודפס ב3 מהדורות ב''ה מרוב ביקוש שהיה לו בקרב הציבור. כמו כן רבים השתמשו בו בתור מתנה ומזכרת.

  למי שלא מבין עברית ניתן להתקשר למשפחת אדמס 08-9741033.

  כמו"כ זכינו להוציא חוברת ובה 30 עלוני קול תודה בעברית שיצאו מאב תשע''ד – כסלו תשע''ז – אוצר אמיתי של הודיה מאמרים וסיפורים נפלאים - ניתן להשיג אותם גם במקומות הנ''ל.

  ***

  אנא זקוקים לעזרתכם להפיץ את אור ההודיה לה' בארץ ובעולם כולו, ב''ה גם בבתי כלא רוצים להודות, גם חולים במחלות שונות רוצים להודות, וצריך להאיר לכולם את האור הנפלא של ההודיה - שמכניס שמחה אהבת ה' עצומה ורואים בחוש ניסים ונפלאות עצומים בזכות ההודיה.

  יהודי אחד שזכה לראות נס עצום בזכות ההודיה כתב לנו במכתב "אני חושב שהארגון הזה "קול תודה" עוסק ממש בהחייאת נפשות. זה דבר שמציל חיים של אנשים ממש כמו כל ארגוני החירום לשעות מצוקה, וחשוב שהציבור יידע זאת. תודה רבה לכם!"

  ***

  אנא עזרו לנו "להגדיל תודה ולהאדירה" - לתרומות באנגלית ניתן להתקשר ל:058-3232160

  או בקו התרומות של קהילות: 073-275-7000 קוד קופה 8856.

  ניתן להקדיש עלון חודשי בפלאפון: 055-6785647.

  או באתר קול הלשון בשמיעת השיעור בקול תודה יש אופציה "השקעה כדאית" ושם ניתן לתרום באשראי באתר מאובטח.

  טעמו וראו כי טוב להודות לה'.    ניתן לקבל את כל הספרים בחינם במייל

  8436092@gmail.com

  ניתן לקרוא עוד על הארגון באתר הקול החמישי - https://www.kol-toda.co.il/
  הצג עוד
  ספרי הרב

  כיצד מנקים לפסח בשמחה ובקלות  מרים באר השירה  לכו נרננה  ניתן לקבל הספרים בחינם במייל 8436092@gmail.com  אוצר ההודיה לבת מצוה  אוצר ההודיה לבת מצוה  הקול החמישי לחופה  אוצר ההודיה לבת מצו  אוצר ההודיה לבת מצו  ויוסף עוד דוד  חי בתודה  מפתח החיים  אוצר ההודיה לבת מצו  אוצר ההודיה לבת מצו


  שאל את הרב
  הכנס סיסמה כדי להמשיך